Kawa u fryzjera a pandemia COVID-19

Odmrażanie odmrażaniem, a do pewnych zaleceń należy nadal się stosować. Jednym z nich jest nieserwowanie napojów w salonach piękności. Tak lubiana kawa u fryzjera na razie pozostanie w sferze marzeń.

Miejsca, w których można zadbać o swój wygląd zostały zamknięte decyzją rządu 1 kwietnia 2020r. Po ponad 6 tygodniach ich drzwi ponownie otworzyły się dla klientów. Niestety, nie wszystko po tym terminie wróciło do normy. Zmianie uległy dotychczasowe standardy obsługi. I nie chodzi tylko o konieczność wcześniejszego umówienia się na wizytę z wykorzystaniem „środków zdalnych”, obowiązek noszenia maseczki czy bezwzględny zakaz korzystania z telefonu komórkowego w trakcie zabiegów. Obostrzenia dotknęły najbardziej interesującego nas punktu czyli serwowanych napojów. Kawa u fryzjera jest na ten moment niewskazana.

Dlaczego kawa u fryzjera jest problematyczna

Wszystkim znane pytanie: kawa czy herbata (a w niektórych miejscach także propozycję „czegoś mocniejszego”) zastąpiła niezręczna cisza. Dlaczego? Otóż, jeden z punktów znajdującego się na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego załącznika do wytycznych GIS z 13.05.2020 r. dla funkcjonowania salonów fryzjerskich w trakcie epidemii SARS-CoV-2 brzmi następująco: w okresie stanu epidemicznego zrezygnuj z serwowania kawy i herbaty.

Kawa CoffeeForYou w Hultaj Barber Shop
Kawa u fryzjera to standard w wielu salonach.

Brak ciepłego napoju nie jest więc złą wolą lub wymysłem fryzjera. Takie są wytyczne i jedyne co mogli zrobić właściciele tego typu miejsc, to się do nich dostosować.

Na otarcie łez, kup kawę do domu

Niestety, na razie nie zapowiada się, by zalecenie to miało zostać zniesione. Jak podkreśla Arek Tull z Hultaj Barber Shop sytuacja nie jest łatwa. – Klienci przyzwyczaili się do oferowanego przez nas poziomu obsługi. Zainteresowanie kawą było naprawdę duże. Na szczęście, wszyscy rozumieją sytuację i podchodzą do obostrzeń z uśmiechem – wyjaśnia. Jeśli hasło „fryzjer” twój organizm kojarzy z filiżanką pełną kofeiny, lepiej wypij ją przed wizytą w domowym zaciszu.

Hultaj Barber Shop to miejsce, z którym od dawna współpracujemy, dlatego nam również jest przykro, że przepisy są jakie są. Na szczęście, poza raczeniem się smakiem i aromatem kawy w trakcie wizyty, przy Ordona 7B w Warszawie istnieje możliwość kupienia paczki ulubionych ziaren Coffee For You do zaparzenia w domu. I to jest opcja, którą z całego serca polecamy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Czym różni się kawa wypalana przemysłowo od tej wypalanej w sposób rzemieślniczy