Kawa zielona - delikatna i odchudzająca

Kawa zielona przygotowywana jest z ziaren niepoddanych procesowi palenia. Nazwa nawiązuje do charakterystycznego koloru surowych ziaren. W kawie zielonej zawartość kofeiny waha się pomiędzy  0,7  a 3%, dlatego przygotowany z niej napar silnie pobudza. Poza kofeiną w niepalonych ziarnach ukryty jest kwas chlorogenicznego. To właśnie on jest sprzymierzeńcem osób odchudzających się, gdyż wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Dodatkowo zielona kawa pozytywnie wpływa na redukcję cellulitu.

Arabica – łagodna i aromatyczna

Arabica to kawa pochodząca z krajów strefy tropikalnej. Ten rodzaj kawy charakteryzuje się zawartością kofeiny w ilości od 1 do 1,5%, co zapewnia przygotowanemu naparowi łagodny i delikatny aromat, wysoko ceniony wśród miłośników kawy.

W CoffeForYou.pl mamy  świeżo paloną kawę ziarnistą typu Arabica, pochodzącą zarówno z państw słynących z uprawy takich jak: Brazylia, Etiopia, Kolumbia i Indie, jak i bardziej zaskakujących części świata np.: Meksyku, Kongo, Hondurasu, Peru czy Ugandy. Miejsce dojrzewania  ziaren warunkuje ich smak, dlatego zadbaliśmy o to, byś mógł wybierać z szerokiej gamy aromatów – od wytrawnego, poprzez nieco maślany, aż po słodki, obfitujący w nuty czekoladowe i korzenne.

Robusta – ostra i wyrazista

Robusta jest kawą kochającą ciepło i nieakceptującą zmian temperatury. Jej  ziarna charakteryzują się wysoką zawartością kofeiny od 2 do 2,5%. Co po  zaparzeniu  daje ostry  i mocny aromat. W przeciwieństwie do innych kaw tego gatunku, nasza robusta z Indii pozbawiona jest gorzkiego posmaku.

Kawy speciality - najwyższa jakość na wyciągnięcie ręki

Kawy należące do segmentu speciality cieszą się najwyższą jakością na świecie. Zakwalifikowanie się do tego ekskluzywnego grona nie jest łatwe. Gdy tylko pomysł stworzenia CoffeeForYou zaczął kiełkować w naszych głowach, wiedzieliśmy że chcemy mieć takie ziarna w ofercie. Półki naszego internetowego sklepu „uginają się” pod ciężarem nie jednej, a aż czterech rodzajów świeżo palonych kaw speciality. Kupisz u nas takie rarytasy jak: Ethiopia Hunda Oil, Salvador Los Pirineos Washed, Mexico RFA Finca Muxbal czy Brazil Fazenda Lagos. 

Mieszanki – czyli co wyjdzie z połączenia robusty z arabią

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, przygotowujemy również świeżo palone mieszanki kawowe. Po połączeniu arabica i robusta  dostarczają bardzo ciekawych, a niekiedy i zaskakujących doznań smakowych i zapachowych, które zmieniają się przy każdej modyfikacji procentowego udziału ziaren danego gatunku. Jeśli lubisz eksperymentować, zapraszamy do składania zamówień.

Zestawy degustacyjne

Jesteś u nas po raz pierwszy? To jasne, że nie wiesz na którą kawę się zdecydować. Nawet jeśli masz naszą ofertę w małym palcu, Twoje podniebienie może nie zgodzić się z wyborem rozumu. Specjalnie dla Ciebie wprowadziliśmy do oferty zestawy degustacyjne. Możesz zamówić mniejszy lub większy pakiet i testować naszą kawę do woli. Gdy już znajdziesz swoje ulubione ziarna, wróć po więcej.  Wypalimy je naszą rzemieślniczą metodą, dokładnie tak jak sobie zażyczysz.