Rodzaje kaw

Kawy speciality cieszą się najwyższą jakością na świecie. Zakwalifikowanie się do tego ekskluzywnego grona nie jest łatwe. Gdy tylko pomysł stworzenia palarni zaczął kiełkować w naszych głowach, wiedzieliśmy że chcemy, by wypalane przez nas ziarna należały właśnie do tej kategorii. Tak też się stało. Dokonując zakupów w Coffee For You masz pewność, że trafi do Ciebie kawa speciality.

Arabica – łagodna i aromatyczna

Arabica to kawa pochodząca z krajów strefy tropikalnej. Ten rodzaj kawy charakteryzuje się zawartością kofeiny w ilości od 1 do 1,5%, co zapewnia przygotowanemu naparowi łagodny i delikatny aromat, wysoko ceniony wśród miłośników kawy.

W CoffeForYou.pl mamy świeżo paloną kawę ziarnistą typu Arabica, pochodzącą zarówno z państw słynących z uprawy takich jak: Brazylia, Etiopia, Kolumbia i Indie, jak i bardziej zaskakujących części świata np.: Meksyku, Kongo, Hondurasu, Peru czy Ugandy. Miejsce dojrzewania ziaren warunkuje ich smak, dlatego zadbaliśmy o to, byś mógł wybierać z szerokiej gamy aromatów – od wytrawnego, poprzez nieco maślany, aż po słodki, obfitujący w nuty czekoladowe i korzenne.

Robusta – ostra i wyrazista

Robusta jest kawą kochającą ciepło i nieakceptującą zmian temperatury. Jej ziarna charakteryzują się wysoką zawartością kofeiny od 2 do 2,5%. Co po zaparzeniu daje ostry i mocny aromat. W przeciwieństwie do innych kaw tego gatunku, nasza robusta z Indii pozbawiona jest gorzkiego posmaku.

Mieszanki – czyli co wyjdzie z połączenia robusty z arabią

Delikatny smak i wysoki poziom kofeiny – taka właśnie będzie kawa zaparzona z wymieszanych ziaren Arabici i Robusty. Sekret niezapomnianego aromatu tkwi w procentowym udziale poszczególnych typów. W naszej ofercie znajdują się autorskie mieszanki kawowe: Morning, Everytime, Afternoon i Espresso. Zadbaliśmy, by każdy lubiący eksperymenty kawosz znalazł ziarna dla siebie.

Zestawy startowe

Jesteś u nas po raz pierwszy? To jasne, że nie wiesz na którą kawę się zdecydować. Nawet jeśli masz naszą ofertę w małym palcu, Twoje podniebienie może nie zgodzić się z wyborem rozumu. Specjalnie dla Ciebie wprowadziliśmy do oferty zestawy degustacyjne. Możesz zamówić mniejszy lub większy pakiet i testować naszą kawę do woli. Gdy już znajdziesz swoje ulubione ziarna, wróć po więcej. Wypalimy je naszą rzemieślniczą metodą, dokładnie tak jak sobie zażyczysz.